Studio Artline - Makijaż

Makijaż permanentny -ważne informacje


MAKIJAŻ PERMANENTNY jest to metoda makijażu służąca do naturalnego podkreślenia konturu ust, brwi i oczu. Poprawia kształt ust (wypełnienie w całości kolorem, rozświetlenie), linię brwi oraz linię rzęs. Dzięki tej metodzie pigmenty pochodzenia naturalnego, nie toksyczne zostają osadzone w przestrzeni międzykomórkowej i utrzymują się tam w sposób widoczny do ok. 3 - 5 lat, ulegając stopniowemu rozjaśnieniu. Zabieg jest całkowicie bezpieczny. Naszym priorytetem jest czystość, sterylność i higiena. Korzystamy jedynie ze sterylnych, jednorazowych igieł i nakładek do maszynki, które są otwierane na oczach klientki. Makijaż wykonujemy doskonałej jakości barwnikami sprowadzanymi z USA znanej marki Biotouch. Barwniki te są znane z trwałości, intensywności oraz naturalności koloru i bezpieczeństwa użycia. Świetnie wchłaniają się w skórę a rezultatem jest prawdziwszy naturalny równo schodzący kolor.

Używane barwniki Biotouch są gwarancją dobrze wyglądającego makijażu permanentnego, którego efekty kolorystyczne nie zmieniają się przed upływem naturalnego procesu wydalania barwnika przez skórę. Firma Biotouch nie stosuje składników wywołujących alergie a wszystkie składniki są zatwierdzone przez rygorystyczne normy FDA.

Skóra podczas zabiegu ulega podrażnieniu, zaczerwienieniu lub obrzękowi, ale objawy te szybko ustępują. W dwa dni po zabiegu naskórek zaczyna się dyskretnie złuszczać - jest to proces naturalny. Bardzo ważne jest ciągłe nawilżanie odpowiednimi preparatami, które otrzymają panie gratis w naszym gabinecie po wykonaniu zabiegu.

W 4 - 5 dni po zabiegu zabarwienie makijażu blednie do 50% barwy wyjściowej, dlatego nie należy niepokoić się tym, że bezpośrednio po zabiegu barwa jest dość intensywna, nawet przy wykonaniu makijażu bardzo delikatnego. Przez 4 dni po zabiegu skóra poddawana barwieniu nie powinna być myta mydłem ani traktowana innymi kosmetykami. Skórę należy myć wodą lub delikatnym mleczkiem i tonikiem. Przez pierwszy tydzień po zabiegu nie należy chodzić do sauny, na basen ani na solarium, do 6 tygodnia należy unikać zbyt dużego nasłonecznienia.

W 2 tygodnie po zabiegu należy OBOWIĄZKOWO przeprowadzić odpowiednie postępowanie mające na celu wzmocnienie i utrwalenie rezultatów ,jest to tzw. ”poprawka” podczas której jest wykonywane ponowne wpuszczenie pigmentu do skóry w celu wyrównania koloru i kształtu który często ulega zmianie po wykonaniu pierwszego zabiegu. Powtórny zabieg jest oczywiście wliczony w cenę całego makijażu.

Przeciwwskazania

-cukrzyca (jeśli jest wyrównana można robić)

-przyjmowanie leków sterydowych (trudniejsze gojenie)

-łuszczyca (można wywołać rzut łuszczycowy) 

-czynne zmiany skórne - bakteryjne, grzybicze, wirusowe 

-infekcje, stany podgorączkowe 

-przyjmowanie leków przeciw zakrzepowych 

-bielactwo (podrażnienie skóry może wywołać nowe ogniska 

-ciąża 

-nowotwory 

-silna alergia 

-wirus HIV 

-przyjmowanie antybiotyków